ERC20 Token Onayları Nasıl İptal Edilir?

Token Onaylarını İptal Etme

Bir DApp ile her etkileşim kurduğunuzda, önce akıllı sözleşmeye (ödenek olarak adlandırılan) tokenınızın belirli bir tutarını harcaması için izin vermelisiniz. Buna Token Onayı denir. Çoğu DeFi uygulaması, varsayılan ayar olarak “sonsuz onay” seçeneğini kullanır. Bu ayar, gelecekteki onay işlemlerinde zamandan ve komisyonlardan tasarruf etmek için çok uygun olabilir. Ancak, bu akıllı sözleşme bazı kötü niyetli taraflarca istismar edildiğinde ve adresin kontrolünü ele geçirdiğinde, kullanıcıları istismar etmek için bir fırsat sunar.

Varlıklarınızı korumak için bu Token Onaylarını manuel olarak iptal edebilirsiniz. Bu rehberde, Etherscan Token Onay Kontrolü Aracı ile ERC20 token onaylarını nasıl iptal edebileceğinizi göstereceğiz.

Token Onaylarını İptal Etme Adımları

1. Adım

Bu web sitesine gidin https://etherscan.io/tokenapprovalchecker 5.5k. ETH adresinizi arayın.

image

image

Token Onaylarının bir listesi gösterilecektir.

image

2. Adım

Trust Wallet’ınızı Wallet Connect Mobil Bağlantı seçeneğini kullanarak bağlayın. Web3’e Bağlan seçeneğine dokunun ve WalletConnect öğesini seçin.

image

image

Trust seçeneğine dokunun ve ardından cüzdanınızı Bağlayın.

image

3. Adım

İptal etmek istediğiniz token onayını arayın. En sağa kaydırın ve ardından İptal seçeneğine dokunun.

image

image420×828 102 KB

image

4. Adım

İşlemi Trust Wallet’ta onaylayın. Bu, Gas ücretleri için bir miktar ETH gerektirecektir.

İşlem onaylandıktan sonra, bu, token onayını iptal edecektir. İşlem bu şekilde tamamlanır.

image

En son güncellemeler için resmi twitter hesabımız @TrustWalletTRK ve resmi TG kanalı Telegram: Contact @trustwallet_tr üzerinden bizi takip edin.

1 Like