Trust Wallet ile Nasıl Kripto Alırım?

Kredi Kartınız ile Kripto Almak

Devam etmeden önce, lütfen aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

• Uygulama herhangi bir kripto satmamaktadır, bu nedenle 3. taraf bir sağlayıcıya yönlendirileceksiniz.
  • Minimum işlem tutarı 50 USD ve maksimum işlem tutarı ise 20.000 USD’dir. Bu limitler sağlayıcı tarafından belirlenir.
  • Kripto sağlayıcı bir dönüştürme ve ağ komisyonu alır.
  • Her kripto alımında ek olarak %1’lik bir komisyon mevcuttur. Bu komisyon TWT tutarak kaldırılabilir.
  • Alabileceğiniz kripto seçenekleri bulunduğunuz konuma bağlıdır. Sağlayıcı yalnızca belirli ülkelerde çalışır.
  • Alım işleminize dair herhangi bir endişeniz varsa, lütfen kripto sağlayıcısıyla iletişime geçin. Burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz: Kripto Para Sağlayıcıları Listesi

1. Adım - Alım Menüsüne Erişin

Cüzdanınızı açın ve Almak istediğiniz kriptoyu seçin.

Sağ üst köşedeki Al tuşuna dokunun.

image

2. Adım - Alım Tutarını Belirtin

Tutarı USD cinsinden belirtin ve bunun üzerine sağlayıcı, ne kadar kripto alacağınız konusunda bir teklif verecektir.

Ekip, başka bir sağlayıcı seçmenize olanak tanıyan yeni bir özelliği uygulamaya koydu. Farklı bir sağlayıcı olup olmadığını görmek için üçüncü taraf sağlayıcının üzerine dokunun.

Lütfen dikkate alınız:

Varsayılan olarak en iyi oran gösterilecektir.

image

image

Devam etmek için İleri öğesine dokunun.

3. Adım - Kullanıcı Doğrulaması

Bir alım işlemi yapmadan önce kripto sağlayıcısına bağlı olarak kullanıcı doğrulaması gerekecektir. Doğrulama sürecini tamamlamak için sağlayıcının web sitesine yönlendirileceksiniz.

Lütfen dikkate alınız:

Trust Wallet hiçbir kullanıcı bilgisini kaydetmez.

image

image

4. Adım - Onay Bekleyin

Alım işlemi onaylandıktan sonra kripto sağlayıcısından bir e-posta alacaksınız. Mümkün olan en kısa sürede kripto gönderilecektir.

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Alım işleminizle ilgili herhangi bir sorun varsa, öncelikle kripto sağlayıcısıyla iletişime geçmeniz daha doğru olur.

Buradan daha fazla bilgiye erişebilirsiniz: Kripto Para Sağlayıcıları Listesi

Sıkça sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

• Kriptom neden gecikti?
    Emrinizi kontrol edin ve bir işlem kimliği veya hash arayın. Bu, sağlayıcının kriptoyu size göndermiş olup olmadığını gösterecektir. İkisi de yoksa, sağlayıcıyla iletişime geçin. İşlem durumu bekleniyor olarak görünüyorsa, ağın işlemi onaylamasını beklemeniz gerekir. İşlem durumu onaylanmış olarak görünüyorsa, lütfen bu rehberi izleyin.

• Ödeme benden tahsil edildi ama aldığım kripto hesabıma gelmedi?
    Yukarıdaki soruya bakın.

• Komisyonlar çok mu fazla?
    Her zaman kripto sağlayıcı tarafından tahsil edilen bir dönüştürme ve ağ komisyonu olacaktır. Trust Wallet geliştirme ekibine, uygulamanın daha da geliştirilmesine yardımcı olmak üzere %1’lik küçük bir komisyon gider. TWT tutarak bu komisyonu kaldırabilirsiniz.

• Kripto alamıyorum?
    Bu satın aldığınız kripto, coğrafi konumunuz ve sağlayıcının kimliğinizi doğrulayamaması gibi faktörlere bağlıdır.

• Kripto almaya çalışırken Mevcut Değil mesajı çıkıyor.
    İlk kez alım yapıyorsanız, lütfen yukarıdaki soruya bakın.
    Daha önce aynı sağlayıcıdan kripto aldıysanız, yüksek ihtimalle sağlayıcıyla ilgili bazı sorunlar vardır. Farklı bir sağlayıcı seçin ya da yardım için sağlayıcıyla iletişime geçin.

En son güncellemeler için resmi twitter hesabımız @TrustWalletTRK ve resmi TG kanalı Telegram: Contact @trustwallet_tr üzerinden bizi takip edin.